LEKARZ WETERYNARII DAMIAN LATOSIŃSKI

Jestem absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej (Weterynaria) oraz Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt we Wrocławiu (Zootechnika). Dzięki drugiemu kierunkowi studiów w 2008 r. uzyskałem tytuł mgr inż. ze specjalnością z żywienia zwierząt. Studia weterynaryjne ukończyłem w 2013 r., uzyskując tytuł lekarza weterynarii.

Wiedzę praktyczną w leczeniu zwierząt zdobywałem już na studiach w przychodni Żako oraz klinice Chirurgii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Niemal każdego dnia, przez ostatni rok akademicki, czynnie uczestniczyłem w pracy lekarzy.

Po skończeniu studiów rozpocząłem pracę w przychodni Żako, gdzie poza codziennymi przypadkami internistycznymi, z których najbardziej ciekawią mnie te o podłożu endokrynologicznym i gastroenterologicznym, zajmowałem się chirurgią i ortopedią. Jednocześnie pełniłem nocne dyżury w pogotowiu weterynaryjnym Przychodni Vetin, dzięki czemu nabrałem doświadczenia w leczeniu pacjentów wymagających intensywnej opieki lekarskiej.

Po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu w Wielkiej Brytanii, nabyłem cenne umiejętności zawodowe, w klinice sieci weterynaryjnej Best Friends w Anglii, gdzie również zajmowałem się chirurgią i ortopedią.

W 2017 r. pracowałem w przychodni Vetan we Wrocławiu oraz Specjalistycznym Centrum Weterynaryjnym Czarny Kot w Żmigrodzie, w którym nadal przeprowadzam zabiegi ortopedyczne. Poza przyjęciami i zabiegami chirurgicznymi w przychodni Devon, wykonuje zabiegi chirurgiczne i ortopedyczne w Przychodni Marco Polo we Wrocławiu.

W 2022r. rozpocząłem specjalizację z chirurgii weterynaryjnej.

W codziennej pracy wykorzystuję szerokie umiejętności diagnostyczne m.in. USG jamy brzusznej, serca, stawów, RTG, biopsje zmian skórnych i narządowych (również pod kontrolą USG), punkcje stawowe, punkcje lędźwiowe kręgosłupa oraz szereg innych metod diagnostycznych.

Ponad wszystko cenię sobie dobro pacjenta, dlatego w wolnych chwilach dokształcam się, podnosząc swoją wiedzę internistyczną oraz zdolności chirurgiczne, i ortopedyczne.