Behawiorystyka zwierząt — Wrocław

Jedną z naszych specjalizacji jest behawiorystyka zwierząt. Wrocław to miasto, w którym pomagamy właścicielom psów i kotów korygować niepożądane, często agresywne, zachowania. Pracę behawiorysty można z powodzeniem porównać do terapii prowadzonej przez psychologa. Naszym zadaniem jest znalezienie źródła problemu zwierzęcia — często są nimi np. lęk, niska samoocena, przebodźcowanie, brak możliwości spożytkowania energii w inny sposób niż przez rozrabianie.

Zdarza się, że Twój pies niszczy rzeczy w domu? Przejawia agresję bądź lęk wobec innych zwierząt lub ludzi? A może nie pozwala Ci wejść do domu, bo skacze po Tobie? Twój kot negatywnie reaguje na inne zwierzęta w domu lub oddaje mocz poza kuwetą? Tego rodzaju problemy można rozwiązać poprzez terapię zachowań. W jej trakcie uczy się nie tylko zwierzę, ale i jego opiekun. Otrzymasz więc okazję do wzmocnienia więzi, a także zadbasz o bezpieczeństwo swoje i innych osób wokół Ciebie oraz zwierzaka.

Na czym polega behawiorystyka zwierząt?

Terapia behawioralna rozpoczyna się od obserwacji zwierzęcia. Behawiorysta sprawdza, jak zachowuje się czworonóg, w jaki sposób reaguje na konkretne bodźce i jak wygląda jego relacja z opiekunem. Przeprowadza również wywiad, aby poznać charakter zwierzęcia i jego problemy. Po wszystkim przygotowuje ćwiczenia i instruuje opiekunów, jak należy się zachowywać podczas konkretnych sytuacji i na co dzień w relacjach z psem czy kotem. Dodatkowo wprowadzane są leki, które po pierwsze relaksują psa i ułatwiają mu koncentrację, uczenie i są ukierunkowane pod konkretne zaburzenie zachowania. Po czasie, który właściciel zwierzęcia poświęci na pracę z pupilem, przeprowadza się kolejne sesje, aby sprawdzać postępy terapii i wdrażać ewentualne modyfikacje.