Leczenie dysplazji u psów — Wrocław Śródmieście

Przeprowadzamy leczenie dysplazji u psów. Wrocław Śródmieście to miejsce, w którego okolicy znajduje się nasza przychodnia. W przypadku tego rodzaju dolegliwości istnieje możliwość stosowania leczenia zachowawczego lub chirurgicznego. Wybranie konkretnej metody jest uzależnione od wielu czynników, w tym m.in. stanu zmian, do których już doszło, wieku psa i jego ogólnego stanu zdrowia.

U zwierząt młodych do 4 miesiąca życia wykonujemy zabieg JPS, czyli młodzieńczą symfizjodezę, natomiast u psów nieco starszych przeprowadzamy zabieg TPO/DPO, czyli potrójnej lub podwójnej osteotomii miednicy. Zabiegi te maja na celu poprawienie pokrycia głowy kości udowej przez panewkę biodrową, aby nie dochodziło do podwichania w stawie i w konsekwencji zapalenia prowadzącego do zwyrodnienia stawu. Zwyrodnienie to trwała przebudowa stawu, której towarzyszy zniszczenie chrząstki stawowej i trwały ból przy poruszaniu. Możliwe jest także, w niektórych przypadkach wcześnie wykrytej dysplazji stawu, leczenie farmakologiczne przy użyciu preparatów chroniących chrząstkę stawową. Decyzje o sposobie leczenia podejmuje lekarz po uprzednio wykonanych badaniach.

Każdy przypadek należy oceniać jednak indywidualnie. W ramach diagnozy stosujemy m.in. badanie RTG, które pozwala ocenić kondycję bioder i łokci. Specjalizujemy się także w innych procedurach z dziedziny ortopedii, dlatego mamy doświadczenie w leczeniu złamań u psów czy wykonywaniu iniekcji dostawowych.

Leczenie dysplazji — jakie objawy świadczą o schorzeniu?

Wszyscy opiekunowie zwierząt podczas wizyty w naszej przychodni, są informowani o niezbędnych badaniach, które należy wykonać, aby sprawdzić prawidłowy rozwój stawów zwierzęcia. Liczy się czas wykonania badań, a wczesne wykrycie nieprawidłowej budowy stawu pozwala na jego leczenie i zwiększa szanse na poprawę komfortu życia zwierzęcia.

Niepokojącymi objawami, które powinny skłonić opiekunów zwierząt do rozpoczęcia diagnostyki, są:

  • niechęć zwierzęcia do aktywności — ta powinna budzić niepokój głównie w przypadku młodych, dotychczas energicznych psów;
  • problem z wchodzeniem po schodach, bieganiem;
  • nieprawidłowy chód,
  • powolne ruchy zwierzęcia,
  • ograniczenie ruchomości kończyn.

Jeśli zauważysz tego rodzaju symptomy, nie zwlekaj. Zadzwoń do nas i umów się na wizytę, aby zahamować powstawanie dalszych zmian zwyrodnieniowych i podjąć środki, które zmniejszą ból i podniosą komfort życia psa.