Leczenie złamań u kotów — Wrocław Śródmieście

Przeprowadzamy leczenie złamań u kotów. Wrocław Śródmieście to miejsce, w którego okolicy znajduje się nasza przychodnia. Aby zastosować konkretne procedury medyczne, przeprowadzamy najpierw badanie RTG, które pozwala zobrazować stan kości, obszar złamania, a także jego charakter. Zajmujemy się m.in. leczeniem złamań kości kończyn, kręgosłupa czy czaszki. Do każdego pacjenta podchodzimy w indywidualny sposób, aby jak najszybciej zmniejszyć dolegliwości bólowe i podjąć działania mające na celu zlokalizowanie ich przyczyny.

Odpowiednio wyposażony gabinet, a także dostęp do niezbędnych implantów, umożliwiają nam leczenie zachowawcze, a także wykonywanie procedur i operacji, których celem jest zespolenie tkanek oraz ich prawidłowe usztywnienie. Po zakończonym leczeniu przekazujemy opiekunom zwierząt informacje na temat tego, jak powinny przebiegać rekonwalescencja i rehabilitacja po złamaniu.

Zajmujemy się także wykonywaniem USG psa i kota, które może być przydatne, jeśli zachodzi podejrzenie, że zwierzę doznało również innych uszkodzeń, w tym uszkodzeń narządów wewnętrznych (np. w wyniku upadku).

Leczenia złamań u kotów — jakie objawy powinny skłonić do wizyty u weterynarza?

Objawami złamań u kotów są:

  • sygnalizowanie bólu — m.in. wokalizacja, agresja w zależności od usposobienia zwierzęcia, chowanie się,
  • wyraźne utykanie i problemy z poruszaniem się,
  • obrzęk wokół złamanej kończyny,
  • wystająca kość i krwawienie w przypadku złamania otwartego.

Pamiętaj, aby nie ignorować złamania, ponieważ nie zagoi się ono samo w prawidłowy sposób. Zabezpiecz uszkodzoną kończynę, w razie możliwość usztywnij ją, opatrz ranę i udaj się do weterynarza.