Stomatolog dla zwierząt — Wrocław

W naszej przychodni zajmujemy się stomatologią zwierząt. Wrocław to miasto, w którym znajduje się placówka. Zajmujemy się leczeniem uzębienia czworonogów. Choć wydaje się, że nie wymaga ono interwencji, to w rzeczywistości choroby mogą rozwijać się niepostrzeżenie, pogarszając ogólny stan zdrowia pupila i obniżając jego komfort życia. Aby temu zapobiec, warto zasięgnąć fachowej pomocy i regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. Choroby zębów i przyzębia nie dotyczą tylko jamy ustnej, ale wpływają na funkcjonowanie całego organizmu i samopoczucie Państwa pupila. Płytka bakteryjna powstająca na zębach jest stale połykana, a bakterie wchłaniają się do krwi i uszkadzają narządy m.in. nerki, serce, wątrobę czy trzustkę. Zalecamy czyszczenie ultradźwiękowe i polerowanie zębów przynajmniej raz do roku. Pomoże to zminimalizować ryzyko infekcji i niszczenia narządów przez bakterie z jamy ustnej.

Jakie badania wykonuje stomatolog dla zwierząt?

Stomatolog dla zwierząt zajmuje się m.in.:

  • ogólną oceną stanu uzębienia, zgryzu,
  • diagnozą schorzeń,
  • usuwaniem kamienia nazębnego — przekazuje także instrukcje na temat tego, jak ograniczyć jego osadzanie się,
  • usuwaniem zębów — jeśli ich leczenie jest niemożliwe,
  • farmakologicznym leczeniem dolegliwości stomatologicznych.

Z uwagi na to, że zabiegi stomatologiczne mogą być dla zwierzęcia niekomfortowe, a niekiedy bolesne, część z nich przeprowadza się po zastosowaniu środków znieczulających. Wszystko to dla bezpieczeństwa samych psów czy kotów oraz specjalisty przeprowadzającego zabieg. W związku z tym przed np. czyszczeniem czy usunięciem zęba konieczne jest wykonanie badań z zakresu diagnostyki zwierząt, aby upewnić się, że planowana interwencja będzie dla nich bezpieczna.

Należy pamiętać, że psy czy koty nie sygnalizują dolegliwości bólowych bezpośrednio — szczególnie w przypadku zębów. Aby mieć pewność, że te są zdrowe, należy regularnie odwiedzać stomatologa zwierzęcego i poddawać pupila badaniom — RTG, badaniom krwi oraz innym zaleconym przez specjalistę. Wówczas dolegliwości będą leczone na bieżąco.