Leczenie chorób wewnętrznych psów i kotów — Wrocław Śródmieście

Przeprowadzamy Leczenie chorób wewnętrznych psów i kotów. Wrocław Śródmieście to okolice, w których znajduje się nasza przychodnia. Zajmujemy się diagnozowaniem m.in. chorób układu moczowego, pokarmowego, rozrodczego, oddechowego, kardiologicznego, endokrynologicznego, a także poszczególnych narządów i tkanek: trzustki, wątroby czy gruczołów sutkowych. Specjalizujemy się m.in. w endokrynologii oraz gastroenterologii. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie, co pozwala nam nie tylko leczyć objawy schorzeń, ale znajdować ich źródła, a także wdrażać odpowiednio ukierunkowaną terapię.

W przychodni dbamy nie tylko o zdrowie zwierząt, ale także ich komfort. Z szacunkiem i troską podchodzimy do psów i kotów, które — szczególnie gdy są chore — wymagają cierpliwości oraz uwagi. Podejmujemy się leczenia nawet skomplikowanych przypadków, korzystając przy tym z tradycyjnych oraz nowoczesnych metod działania. Takie połączenie pozwala osiągać najlepsze rezultaty.

Leczenie chorób wewnętrznych psów i kotów — w jaki sposób przeprowadzamy diagnozę?

Choroby wewnętrzne zwierząt to najobszerniejszy dział weterynarii, dlatego w zależności od konkretnych dolegliwości podejmuje się stosowne procedury. Przede wszystkim przeprowadzamy wywiad z opiekunem zwierzęcia, jeśli to możliwe, a także wykonujemy ogólne badania, takie jak m.in. pomiar temperatury, ocena pracy serca i stanu skóry.

W wielu przypadkach zalecamy również badania laboratoryjne, aby sprawdzić m.in. parametry krwi, moczu. Wykonujemy USG, RTG, badania kanału słuchowego czy biopsje. W razie konieczności, jeśli zwierzę jest lękliwe, podajemy środki uspokajające, aby procedura była dla niego jak najmniej stresująca.

Leczenie chorób wewnętrznych psów i kotów

Usługi lecznicze obejmują następujące dziedziny:

  • dermatologia;
  • mikrobiologia;
  • endokrynologia;
  • nefrologia – diagnostyka i leczenie chorób nerek;
  • urologia – diagnostyka i leczenie chorób dolnych dróg moczowych;
  • neurologia – diagnostyka i leczenie chorób układu nerwowego;
  • laryngologia i pulmonologia – diagnostyka i leczenie chorób układu oddechowego;
  • kardiologia – diagnostyka i leczenie chorób serca;
  • diagnostyka i leczenie chorób zakaźnych (w tym także przenoszonych przez kleszcze i komary);
  • dietetyka – bardzo istotna w leczeniu prawie wszystkich chorób układowych;

Warto pamiętać, że na występowanie chorób wewnętrznych mogą wskazywać takie objawy jak: nagła utrata apetytu i zmiana rytmu wypróżnień, częstsza potrzeba snu u zwierzęcia, jego alienacja, unikanie kontaktu. Jeśli je zauważysz, nie zwlekaj i umów się na wizytę do specjalisty.